Festyn "Strażacy dzieciom" - OSP w Blachowni

Festyn „Strażacy dzieciom”

Zdjęcie poglądowe

Na terenie boiska „Sahara” OSP Blachownia przy współpracy z redakcją serwisu czestochowa998.pl zorganizowała festyn strażacki z okazji Dnia Dziecka.Podczas imprezy dzieci mogły wziąć udział w konkurencjach na torze przeszkód. Dzieciaki rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: do 6 lat , 7-8 lat i 9-12 lat. Mogły sprawdzić swoje umiejętności i sprawność m.in. w tunelu, na drabinie, rowie, płotkach czy podczas strącania tarczy lub napełniania nalewaka za pomocą prądu wody.

Zastępy GLBARt i GBA ochotników z Blachowni zorganizowały pokazy ratownictwa technicznego, które zakładały wypadek jednego samochodu osobowego z uwięzionym wewnątrz kierowcą. Ratownicy wykonali dostęp do uwięzionego za pomocą narzędzi hydraulicznych a następnie przetransportowali go w bezpieczne miejsce z użyciem deski ortopedycznej. Podczas działań utworzono zabezpieczenie gaśnicze.

Po zakończeniu pokazów strażacy rozstawili kurtynę wodną, w której można było się schłodzić.